Veľkonočný hokejbalový turnaj

Centrum voľného času Trstená sa zúčastnilo „Veľkonočného hokejbalového turnaja“ v Námestove s chlapcami, ktorí navštevujú záujmové útvary Športmix a Hokejbal. Na turnaji štartovalo 18 družstiev. V najmladšej kategórii sa prezentovali naše 2 družstvá: štvrtáci a piataci. Štvrtáci boli vekovo najmladší a zbierali iba skúsenosti. Lepšie sa darilo piatakom, ktorí si nakoniec odniesli bronzové medaily. Piataci mohli skončiť aj lepšie, ale chybnými verdiktami ich rozhodca poškodil a obral o finále. V najstaršej kategórii, ktorá bola veľmi vyrovnaná,  naše družstvo prehralo v zápase o bronz až na trestné strieľania a obsadilo nepopulárne zemiakové miesto. Aj oni mohli pomýšľať na finále, keby boli vyhrali posledný zápas v skupine. Chlapcom sa na turnaji veľmi páčilo, mali zabezpečené občerstvenie a po celodennom namáhavom zápolení každé družstvo bolo ocenené.  

Hokejbalový turnaj vo Vavrečke

 

S chlapcami, ktorí navštevujú hokejbalový krúžok v CVČ Trstená, sme sa zúčastnili hokejbalového turnaja vo Vavrečke.

Po príchode do Vavrečky sme zostali veľmi milo prekvapení, lebo zápasy sa uskutočnili na modernom krytom hokejbalovom ihrisku a vedľa neho sa nachádzali ďalšie 3 hokejbalové a multifunkčné ihriska. O takom  niečom môžeme v Trstenej iba snívať. Turnaja sa zúčastnilo 5 družstiev a hralo sa systémom každý s každým. Po veľmi vyrovnaných a kvalitných zápasoch sme nakoniec obsadili 3. miesto. O vyrovnanosti turnaja svedči aj fakt, že keby sme boli v poslednom zápase strelili o jeden  gól viac v náš prospech, skončili by sme na 2. mieste. Atmosféra bola veľmi priateľská a družstva sa navzájom kamarátsky povzbudzovali. Veríme, že sme naším chlapcom urobili peknú bodku za hokejbalovou sezónou.

 

>>> FOTO <<<

Florbalový turnaj

Dňa 23.03.2012 sa  v telocvični na ZŠ s MŠ v Brezovici uskutočnil turnaj vo florbale medzi žiakmi ZŠ Trstená a ZŠ Brezovica. Žiaci utvorili štyri mužstvá, ktoré pozostávali z mladšej a staršej vekovej kategórie.

Turnaj sa hral systémom „každý s každým“, spolu sa odohralo šesť zápasov. Športové zápolenie prebiehalo v dobrej atmosfére a jednotlivé zápasy boli odohrané v duchu fair play.  Konečné poradie jednotlivých mužstiev:1. miesto – HK Brezovica st.žiaci
2. miesto – Black Cats Trstená – st.žiaci
3. miesto – MHK Brezovica – ml. žiaci
4. miesto – Trstená Západ – ml. žiaci

ALL STARS trstenskej hokejbalovej ligy

V nedeľu 13.5.2012 sa uskutočnil zápas hviezd trstenskej hokejbalovej ligy.

Samotnému exhibičnému stretnutiu predchádzali individuálne disciplíny zručnosti. 
Hráči mohli ukázať svoje kvality v troch disciplínach, ktorým nakoniec kraľovali títo jednotlivci:

-          Hráč s najpresnejšou strelou: Juraj Machunka
-          Najrýchlejší hráč: Filip Šuhaj
-          Kráľ strelcov: Juraj Machunka

Víťazom disciplín boli odovzdané medaily a diplomy.

Potom nasledoval samotný zápas hviezd, počas ktorého sa hráči vyšantili a prezentovali svoje umenie v uvoľnenej atmosfére.

Trstenská hokejbalová liga pokračuje semifinálovými zápasmi, v ktorých si skrížia hokejky tieto družstva: HK Profesionáli – HK Biele Tigre, HK Black Cats – HK Tigre.

Najlepším strelcom po základnej časti sa stal Juraj Machunka.  

 

>>> FOTO <<<

 

 

 

Vyhodnotenie tipovacej súťaže MS v hokeji 2012

Centrum voľného času Trstená organizovalo tipovaciu súťaž MS v hokeji 2012.

Súťažiaci mali za úlohu uhádnuť gólový výsledok v 28 zápasoch. Do súťaže sa zapojilo 77 tipujúcich a tu je najlepšia desiatka:
  

1. Ľubomír  Hruška Gymnázium Tvrdošín 78 bodov
2. Michal Malák ZŠ Západ Trstená 78 bodov
3. Juraj  Machunka ZŠ Trstená 77 bodov
4. Juraj  Jankola ZŠ Západ Trstená 77 bodov
5. Peter  Jankola TIS Tvrdošín 77 bodov
6. Jakub  Pakos ZŠ Brezovica 77 bodov
7. Martin  Koľada GMH Trstená 76 bodov
8. Stanislav  Bajo ZŠ Trstená 75 bodov
9. Peter  Bartoš GMH Trstená 74 bodov
10. Lucia  Hucíková ZŠ Brezovica 
73 bodov


 
Pri rovnosti bodov o lepšom umiestnení rozhodli pravidlá súťaže. Víťazi na prvých troch miestach získajú pekné hokejové vecné ceny. Tipujúci umiestnení na 4. až 10. mieste získajú hokejové upomienkové predmety.  Víťazom srdečne blahoželáme.

Hokejbalový prípravný zápas

Hokejbalový prípravný zápas

Chlapcom, ktorí navštevujú hokejbalový krúžok v CVČ Trstená, sme chceli skvalitniť a spestriť  prípravu na turnaje, ktorých sa chceme zúčastniť v najbližších mesiacoch.

Preto sme si dohodli hokejbalový prípravný zápas so SDB Námestovo a 30.11.2012 sme sa zišli na ihrisku pri gymnáziu A. Bernoláka v Námestove. Zápas sa odohrával v mrazivom počasí, ale na hre to vôbec nebolo poznať. Chlapci sa snažili zo všetkých síl a o kvalitné hokejbalové momenty nebola núdza. Dramatický, ale korektný zápas nakoniec vyhrali chlapci z Trstenej o jeden gól.Veríme, že chlapci si prišli na svoje a nabrali neoceniteľnú skúsenosť v hokejbalovom športe.

Futbalový turnaj Trstená - Brezovica

Centrum voľného času zorganizovalo dňa 14.11.2009 futbalový turnaj pre žiakov ZŠ Trstená a ZŠ Brezovica.
Skutočnosť, že turnaja sa zúčastnili chlapci z dvoch rôznych miest, malo za následok zvýšenie prestíže turnaja a vzájomne spoznávanie sa.

Turnaj sa uskutočnil v telocvični ZŠ Brezovica.
Hralo sa systémom každý s každým a po tuhom boji sa vykryštalizovalo nasledovné poradie:

1.miesto: ZŠ Brezovica (6. a 7. ročník)
2.miesto: ZŠ Trstená (5.,6. a 7. ročník)
3.miesto: ZŠ Brezovica (5. ročník)
Počas celého turnaja panovala priateľská atmosféra, hoci chlapci si to na ihrisku nedarovali. Každý účastník turnaja dostal na pamiatku účastnícky list a družstvám boli odovzdané diplomy.